O nás

Motorest "Pri starom mlyne už vyše 20 rokov ponúka tie najlepšie jedlá a nápoje, príjemné prostredie a rodinnú atmosféru.

 

Ak ju chcete zažiť na vlastnej koži, prídťe k nám.

 

Inšpirovať sa môžte článkom v regionálnom mesačníku Krasňančan z roku 2006...

 

Rodinný motorest "Pri starom mlyne" pätnásťročný

   Skôr narodení Krasňančania mi iste dajú za pravdu, že k Farkašovcom - konča dediny, smerom na Vyšnú a Nižnú Hutku - sme merali cestu z časti zvanej Banovar, či Svitaj dávno predtým, než tu stál dnešný motorest. Akoby aj nie, veď v jednotárskej predajni mali všetko, čo patrí ku každodenne spotrebe. Až v roku v roku 1991, keď si skúsení odchovanci Jednoty spotrebného družstva Jozef a Gitka Farkašovi zriadili na svojom "grunte" reštauračné zariadenie. Pokrstili ho po starom vyslúžilcovi (starom mlyne), v ktorom dlhé roky pôsobil široko-ďaleko známy mlynár Šimon Lövy. Začiatky veru neboli najľahšie - rozhovorili sa majitelia motorestu. Rekonštrukcia rodinného domu a jeho prispôsobenie na prevádzku ich stálo nemálo úsilia i vrások na čele. No i tak to malo svoj zmysel, pretože zvíťazila myšlienka, ktorá v nich driemala dlhé roky. A to urobiť čosi na spôsob reštaurácie tam, kde okrem krčmy nič podobného nebolo. Tak teda pribudol v Krásnej nový stánok, osožná služba verejnosti, ktorý od samého žačiatku priťahoval a stal sa pascou pre chuťové poháriky. Nielen motoristov a pocestných, ale aj pre domácich...

   Ako inak, veď jeho zriaďovatelia vňom zúročujú dlhoročné skúsenosti a prax získanú na úseku verejného stravovania, ktorému sa venujú celý život. Jozef už ako 19-ročný obskakoval zákazníkov v obchode s rozličným tovarom v rodnej obci Košická Belá, neskôr v reštauračných zariadeniach v Slanci, Haniske, vo Veľkej Ide aj inde. Rovnako jeho "polovička" si v tejto brandži odkrútila najkrajšie roky svojho života.

   V súčasnosti sa snažia urobiť maximum, aby uspokojili svojich hostí. Už vyše dvadsať rokov vytvárajú v motoreste prostredie, kde sa cítite ako doma.Chcú, aby každý, kto tu zavíta, pociťoval radosť i pohodu a hlavne pôžitok z jedál, ktoré im personál pripravil. Neraz sme sa presvedčili, že chutne a správne pripravené pokrmy spĺňajú kritéria životosprávy, čo nesporne súvisí so životným štýlom súčasného konzumenta. Samozrejmosťou je vkusné stolovanie a čisté prostredie interiéru s kapacitou 80 miest, čo nás utvrdzuje v pesvedčení, že je ideálnym miestom pre hostí krajskej metropoly, ale tiež pre našincov, ktorí v ňom čoraz častejšie oslavujú svoje životné jubileá, organizujú svadobné, ale aj pohrebné hostiny.

   Ako nám prezradil jedálniček, škála pripravovaných jedál je naozaj bohatá a rozmanitá - studené a teplé predjedlá, polievky, hotové jedlá. Tie sú z hydiny, bravčového mäsa, zo zeleniny, rýb a tiež jedlá syrové i múčne, pričom nechýba ani "špecialita starého mlyna", samozrejme zeleninové šaláty a kopec príloh. Nuž je si z čoho vyberať a tak nečudo, že na desiatových polievkach i na hotových jedlách si pochutnávajú aj vo viacerých podnikoch a firmách, ktorým tieto prinášajú priamo do bufetov a jedální. 

   Dodajme, že personál kuchyne pod vedením šéfkuchára Mareka Farkaša, kuchárky Kristíny Štefušovej a ich pomocníčok do atraktívnosti pripravovaných pokrmov vkladá všetko svoje kulinárske umenie, schopnosti a tiež dobrú vôľu a lásku v nádeji, že uspokojí i tých najnáročnejších labužníkov a fajnšmekrov.

                                                                                                                                                                                                         Ján Bičkoš